Pokazujemy prawdę o kościele i religii katolickiej (morderstwa, gwałty, pedofilia, kradzieże, manipulacje)
niedziela Luty 25th 2018

Czy świat zawdzięcza dobro chrześcijaństwu i kościołowi?

Ostatnimi czasy już kilka razy słyszałem, że „świat zawdzięcza dobro religii i kościołowi”. Czy to prawda?

Cóż… oczywiście, że nie. Czy 10 przykazań to coś odkrywczego? Jak myślicie?
Oczywistą rzeczą jest, że nikt nie chce być mordowany, zdradzany, okradany czy obrażany przez swoje dzieci. Jak zachłannym trzeba być, by przypisywać sobie „prawa autorskie” do tych zasad? Są to prawa życia ludzkiego, które były stosowane i egzekwowane o wiele wcześniej, niż ktoś wymyślił Boga. Biblia została napisana pod natchnieniem takim samym, jak Harry Potter – po prostu ktoś chciał na niej zarobić, choć nie w sensie samej sprzedaży książki. Skopiowano zasady, którymi ludzkość kierowała się instynktownie od wieków i przywłaszczono je sobie.

Wyobraźmy sobie pierwszy kodeks prawny w historii świata. Jako ludzie myślący, możemy sobie już darować nawet branie pod uwagę stwierdzenia, że świat został stworzony mniej, niż 10 tys lat temu i to w 6 dni. Mając otwarty umysł, wystarczy odrobina historii i myślenia. Zastanówmy się – jakie prawa mogły tworzyć pierwsze plemiona? Czy są rzeczy bardziej bolesne psychicznie i fizycznie od kradzieży, zdrady i morderstwa? Oczywistym faktem jest, że każdy człowiek pierwotny, który chciał przetrwać, musiał egzekwować podstawowe zasady w swoim plemieniu. To właśnie te zasady były podstawą życia w koloniach i w żadnym wypadku nie można sądzić, że zaczynają się od chrześcijaństwa.

Myślę, że oczywistym faktem jest to, iż przykazania typu „pamiętaj aby dzień święty święcić” zostały stworzone z myślą o pieniądzach (spotkania odbywały się z udziałem datków na „wspólne” cele) i nie muszę tego nawet tłumaczyć.

Komentuj